gymnasi@i.ua

Про ліцей

Початкова школа народної освіти була відкрита 1923 року в селищі Баранівка. З 1928 року вона функціонує як звичайна семирічна українська школа. Середньою вона стала за 2 роки до війни. Перший випуск десятого класу був у 1941 році. Після війни було відкрито середню школу №1.
У 1995 році відбулось відкриття нового приміщення на 1200 учнів. У школі сформовано класи, що навчаються за програмою гімназій лінгвістичного та математичного напрямку, профільні класи, введено поглиблене вивчення базових предметів: української мови, математики, анлійської мови.
Рішенням чотирнадцятої сесії двадцять четвертого скликання від 13.07.2004 року Баранівську ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 реорганізовано у Баранівську гімназію. Розташована у типовому приміщенні площею 9969 м2 з ліцензованим обсягом прийому 1296 учнів. Станом на 01.07.2017 року в гімназії навчаються 730 учнів, об'єднаних в 34 класи. Опалення – газове, освітлення – електричне. Тут функціонує актовий та два спортивних зали, простора їдальня, бібліотека, три комп'ютерні класи, лінгафонний та інші навчальні кабінети.
З 2012 року гімназія була центральним закладом Баранівського освітнього округу, до складу якого входили три ЗОШ І ступеня (Йосипівська, Старогутянська, Вірлянська), три ЗОШ І-ІІ ступенів (Климентіївська, Глибочанська, Баранівська), три ЗОШ І-ІІІ ступенів (Полянківська, Рогачівська, Зеремлянська), Баранівський ДНЗ. Налагоджена співпраця із Баранівським міським будинком дитячої творчості, Баранівським технічним ліцеєм. Гімназія співпрацює з Житомирським державним педагогічним університетом, Житомирським агроекологічним університетом, Рівненським економіко-гуманітарним університетом, Житомирським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Академією педагогічних наук України, Житомирським обласним центром науково-технічної творчості.