Психологічна служба

Як зберегти своє психічне здоров’я під час карантину


Як зберегти своє психічне здоров’я під час карантинуНа події у світі і країні кожен реагує по своєму. Це добре, що почався процес поступового знаття обмежень. Проте все ще є достатня кількість людей, у яких інформація щодо поширення вірусу та вимушених обмежень викликає тривогу і стрес.

Все минає. За темрявою настає світанок. Рано чи пізно будь-яка ситуація змінюється. Звісно, хочеться аби все скоріше минуло. Але одного нашого бажання для цих змін замало. Просто потрібно чекати.

Інформаційна гігієна. Якщо вам стає зле після новин – не читайте їх, не дивіться та не обговорюйте. Той мінімум новин, який потрібен (які є послаблення, де ще діють обмеження тощо) знайде вас сам. Обирайте лише факти у скороченому вигляді. Попросіть рідних та близьких при вас на такі теми не говорити. Це ваш спокій та безпека.

Дихайте. Дихання найефективніший метод саморегуляції при стресі. Фіксуйте свою увагу саме на процесі. Уявіть весь шлях повітря до ваших легень та його зворотній шлях.

Зафіксуйте події, що повертають вас у стан спокою. Наприклад, щоп’ятниці ви спілкуєтесь з подругою (другом) телефоном; ви продовжуєте працювати; поруч з вами ваші рідні; щовечора перед сном ви вмикаєте музику тощо. Це ті маленькі ритуали, які допоможуть вам повертатися у стан спокою і відчувати себе тут і зараз.

Не приймайте імпульсивних рішень. Намагайтесь зупинитись і зрозуміти, що ви можете контролювати, а що ні. Візьміть емоції під контроль – не треба відразу бігти, метушитись, щось робити. Візьміть для себе паузу. «Переспіть» з цією думкою.

Зберігайте особистий простір. Дуже важливо часом побути на самоті та у тиші. Поясніть рідним, чому це так важливо для вас. Складіть графік користування кімнатами, аби кожен мав можливість побути один на один з собою. Або використайте палатку чи змайструйте шалаш для усамітнення. Повісьте табличку «Не турбувати!». Поторбуйтесь, аби всі розуміли, що перебувати там важливо не тому, що хтось не любить родину, а щоб відпочити та зібратись думками.

Висипляйтесь. Самоконтроль, увага і пам’ять - все це зменшується, якщо ви мало спите. Позбавлення сну викликає збільшення гормонів стресу навіть при відсутності стресової ситуації.

Матеріали використані:

#Центр_Флоренс


#Здорове_покоління


#ПотрохуПроЦікаве