9 простих правил, які допоможуть заохочити дітей до читання

Дитячу увагу сьогодні часто захоплюють саме гаджети з іграми, а не книги. І змусити дітей читати може бути проблемою для багатьох батьків.
Бібліотекарі Баранівського ліцею №1 пропонують 9 корисних порад, які допоможуть заохотити дітей до читання:

1.  Зберігайте книги всюди
Тримайте книги всюди: в кімнаті, на кавовому столику, в машині. Також змінюйте їх. Нудьга – могутня річ.
2.  Створіть культуру читання вдома, щоб читання стало природною частиною вашого дня
Книгами можна насолоджуватися вранці, під час перекусу, перед сном. Можна організувати сімейне читання, коли кожен має свою книгу.
Пам'ятайте, що читати не завжди потрібно в одному і тому ж місці. Ви можете проявити творчий підхід і читати в парку або навіть під час очікування в кабінеті лікаря.
3.Створіть куточок для читання
Воно не повинне бути чимось неймовірним. Просто покладіть подушку і, можливо, деякі з улюблених іграшок дітей, щоб створити затишну атмосферу.
4.Читайте вголос
Будьте обережні з читанням для дітей, оскільки вони часто цей процес пов’язують зі сном.
5.Читайте разом
Коли ми читаємо книги з картинками разом з дітьми, то перегортаємо сторінки у звичному темпі для дорослих, що занадто швидко для дітей.
 У той час як ми читаємо, вони зазвичай:
  • витрачають час на обробку слів,
  • також "читають" картинку.
Для того, щоб дитина не втрачала цікавості, дозвольте їй відповідати за перегортання сторінок
6.Зверніть увагу на комікси чи графічні романи
Для дітей – це дуже хороший спосіб зацікавити дитину, оскільки в цих книгах багато малюнків, і юні читачі можуть використовувати картинки, щоб краще ідентифікувати нові слова і зрозуміти історію.
7.Використовуйте інші форми читання
Не забувайте про електронні та аудіокниги. Для дітей це теж корисно, оскільки вони вивчають мову, букви і звуки.
8.Купуйте книги на тематику, яка цікава вашим дітям
Якщо інтерес до теми вже є, у вашої дитини більше шансів всидіти у вас на колінах і читати разом
9.Ходіть у книжкові магазини разом
І дозвольте дитині самостійно обрати книгу.